Sitemize HOŞ GELDİNİZ...
ozon sauna
Merkez Ofis 0 312 255 01 55

Ozon Sauna ve Ozon Sauna Cihazı Özellikleri

Atmosferin en önemli gazı olan ozon, güneşten gelen yüksek enerjili ultraviyole ışınları emerek dünyadaki yaşam için mutlak gerekli olan oksijenin üretilmesini sağlar ve zararlı ışınların yeryüzüne inmesini engeller. Hastalıkların tedavisinde 150 yıldan daha uzun süredir kullanılmaktadır

Niçin Ozon Sauna?
Bir çok insanın buharı bir rahatlama aracı olarak görmesine rağmen, aslında çok güçlü sağlığı geliştirici etkileri vardır. Binlerce yıldır insanoğlu buhardan benzer şekillerde faydalanmıştır. Romalılar, Hintliler, Türkler ve Finlandiya kültürleri, buharın öne çıktığı ve dünyaya yayıldığı kültürlerdir. 

İmmün sistemi güçlendirerek astım,bronşit ve kanser gibi hayatı ciddi şekilde tehdit eden  hastalıkları tedavi eden, ayrıca vücut enerjisini arttıran, kilo kaybettiren, stresi azaltan,vücudu zehirlerden arındıran(detoks eden), deriyi temizleyen basit ve kolay bir seçenektir ozon sauna. 


Haftada 3-4 kez 15-30 dk süren zamanda kişiyi yormadan gevşemeyi ve stres atmayı  sağlayan, ama lüks olmayan ozon sauna, binlerce yıllık buhar,kaplıca,hamam geleneği olan insanlığın sağlıklı ve doğal yaşama geçmesinin yoludur. Ozon sauna, sıcak kabin içinde deri yolu ile vücuda oksijen verilme yöntemidir. Bu yöntemle hem sauna keyfi yaşayabilir hem de ozon tedavisi olabilirsiniz. Sıcaklığın etkisi ile açılan deri gözeneklerinden emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçer.


Lenfatik sistemi toksinlerinden arındırır, cildi temizler, kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri, virüs, mantarları öldürür. 


Ozon Saunası ile vücudumuzda oluşan başlıca değişiklikler şunlardır;


Deri kan dolaşımını arttırarak cilt yenilenmesini, sıkı ve pürüzsüz görünüm  oluşmasını sağlar. 
Hücre ve dokulara giden Kan dolaşımını arttırır. 
Bağışıklık sistemini güçlendirir. 
Damarları temizler. 
Kan ve lenf sistemini temizler. 
Derinin üçüncü bir böbrek ya da ikinci bir akciğer sistemi gibi çalışmasını sağlanır. 
Bağışıklık sistemini arttırarak ve sıcağın etkisi ile mikropları öldürerek enfeksiyon hastalıklarında direnci arttırır. 
Kaslarda biriken laktik asidi okside ederek kasları gevşetir ve yumuşatır, esnekliğini arttırır. 
Eklem ağrılarını ve kas rahatsızlıklarını iyileştirir. 
Hormon ve enzim üretimini normale döndürür. 
Daha temiz, daha yumuşak ve daha gençleşmiş bir cilt sağlar.
Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir. 
Depresyon ve anksiyeteyi ferahlatıcı etkisi vardır. Adrenalini okside ederek  genel  bir sakinlik sağlar. Depresyon kaynaklı gerginliği gidermeye yardımcı olur. 
Daha ilk seansta gevşemiş ve rahatlamış olduğunuzu hissetmenizi sağlar. 

10 seans sonra ise enerji seviyesindeki fark edilebilir artışı ve ne kadar berrak düşünebildiğini görebilir. Seansların aralıkları ne kadar yakın tutulursa o kadar çabuk sonuç alınması muhtemeldir. 

Her seansda yaklaşık 400-650 kalori kaybederek ve yağ dokusu yıkımı sağlayarak  sağlıklı zayıflama sağlar.
ozon terapi cihazı
OTURAKLI OZON SAUNA CİHAZI


Sağlıklı, Doğal ve Kontrol Edilebilir Bir Zayıflama İçin Ozon Sauna 
Ozon sauna sağlığı kötü yönde tehdit eden yağ asitleri,metabolik elementler ve zararlı toksinlerin kalbe yüklenmeden vücuttan atılmasına yardımcı olur. Ozon saunada 30 dakikalık seansta, 400-500 kalori ile istediğiniz kadar kilo kaybedebilirsiniz. Oksijen yağı yakarak enerjiye dönüştürdüğünden  hem kilo kaybeder hem de enerji kazanırsınız.


Sellülit (Lokal Distrofi ) için Sauna 

Ozon farklı mekanizmalarla sellülitte yüzde yüze yakın bir oranda etkilidir. Doymamış yağ asitlerinin çift bağları ile reaksiyone girerek yağ zincirlerinin kırılmasına  neden olur. Oksijenin etkisiyle hidrofobik(su sevmeyen) yağlar, daha az stabil olan hidrofilik(suyu seven) yağlara dönüşürler ve vücuttan atılırlar. Ayrıca alyuvarların oksijen taşıma kapasitesini arttırarak,  mikro damarlardaki dolaşımın  düzelmesi ile yağ dokusu hücrelerinin metabolizmaları normale döner. Yapılan çalışmalarda, ozonterapinin sellülitin geleneksel tedavisinden daha etkili olduğu ortaya çıkarılmıştır.Soluduğumuz hava, yediklerimiz ve içtiğimiz su, toksinler ve kirletici maddeler yavaşça vücudumuza girerler ve cildimiz vasıtası ile emiliriler. A.B.D. Çevre Koruma Ajansı verilerine göre, yiyeceklerimizde 3000'den fazla kimyasal bulunmaktadır ve yetişkinler her yıl 1.81 kg. pestisiti (zirai ilaç artıkları) tükettikleri gıdalarla birlikte almaktadırlar. 

Yağ dokularımızda depolanan bazı zararlı toksinler ve kimyasallar şunlardır : Pestisitler, metaller, ilaç artıkları, doğal ve suni kimyasallar ve gıda koruyucuları. Bu birikmiş toksinler ve kimyasallar, yavaş yavaş, sağlıklı doku ve hücreleri yok ederler ki, bu durum, hem bir çok hastalığın hem de yaşlanmanın sebebidir. Ozonlu sauna, bu birikmiş toksin ve kimyasalları okside ve detoksifiye eder. Saunanın kullanımı, bir detoksifikasyon programının en önemli kısımlarından biridir. Sauna, derinin temizlenme kapasitesini, detoksifikasyon potansiyellerini, ter bezlerinin aktivasyonunu uyararak arttırır ve artmış kan dolaşımı yolu ile de sağlıklı yapıda ve sıkılıkta deri oluşumunu sağlar.

Buhar ile beraber ozonun kullanılması, buharın vücudu sarması ile birlikte ozonun deri yolu ile emilimini mümkün kılar. Nemin ısısı gözenekleri açar ve ozonun deri yolu ile kan dolaşımına girmesine imkân verir. Ozon böylece yağ dokularına ve lenf bezlerine ulaşabilir. Lenf dokusunun toksinlerden temizlenmesi çok önemlidir ve ozon/buhar saunası bunu sağlamak için en iyi ve en kolay yoldur. Daha önce de belirttiğimiz gibi ozon sauna derinin üçüncü bir böbrek, ikinci ibr akciğer sistemi gibi  çalışmasını sağlar.
ozonlu jenaratör
YATAKLI OZON SAUNA CİHAZI


Dirençli Bir Vücut İçin 
Genellikle yanlış anlaşılmakla beraber, ateş hep bir hastalık belirtisi olarak algılanmıştır. Halbuki, ateş vücudun iyileşme tepkilerinden birisidir. Sauna da daha çok suni ateş olarak adlandırılabilir.  Ateş esnasında, vücudun bağışıklık sistemi uyarılırken, bakteri ve virüslerin büyümesi yavaşlamaya zorlanmış olur. Beyaz kan hücrelerinin üretimi ve kan dolaşımına salınım oranları artar ki bunlar bağışıklık sisteminin öncelikli ajanlarıdır. Antikorların oluşumu hızlanır ve interferon üretimi de buna bağlı olarak artmış olur ki, güçlü kanserle mücadele özelliklerine sahip anti-viral bir proteindir.

Bağışıklık sisteminin uyarılmasından ayrı olarak, ateş, istilacı mikro organizmaların çoğalmasını yavaşlatır. Örneğin 40 C polio virüsünün üreme hızı 250 kat azalırken 41.1 C derecede pnömokok (zatüreden sorumlu bakteri) yok olur. 
Daha önce belirttiğimiz gibi oksijenin bağışıklık sitemi hücreleri ile maddelerinin salınımı üzerindeki etkisiyle vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklarla mücadelesinde yardımcı olur ve iyleşme potansiyelini arttırır.

Kaslar ve Kronik Yorgunluk Üzerine Etkisi 
Kaslardaki laktik asit birikimini azaltarak kasların gevşemesini sağlar. Kan dolaşımının hızlanması incinmiş, zarar görmüş kasların daha hızlı tamirini sağladığından kas travmaları sonrası çabuk ve ağrısız iyileşme için ozon sauna oldukça etkili olacaktır.

Kalp-Damar Sistemini Düzenlemek İçin 
Ozon Sauna, kardiovasküler sistemi ve kan basıncını olumlu yönde etkileyerek, kardiovasküler sisteme stressiz bir antreman yaptırır.
Ozon sauna  ter bezlerini uyararak terlemeyi arttırma yolu ile lenfatik sistemde birikmiş. Toksinleri, ağır metalleri, kimyasal maddelerin atılmasını hızlandırarak böbreğe yardımcı olur. Toksinleri okside ederek, deri, akciğer, böbrek ve kolon yolu ile atılmasını sağlar. Böbrekten 24 saat boyunca çalışmasını gerektiren ağır metallerin boşaltım işini , saunada terleme yolu ile 15 dakikada yerine getirir. Bu nedenle doktorlar, ağır böbrek hastalarına ev ozon-sauna’sını önermektedir.

Temiz ve Hijyenik Bir Cilt İçin
Ozon, virus bakteri ve mantarları öldürdüğünden bunların sebep olduğu deri enfeksiyonlarını tedavi eder. Ter kokularını önler. Daha temiz, daha yumuşak yenilenmiş bir cilt sağlar. Sağlıklı deriden kastedilen, sıkı ama elastik, aynı zamanda parlayan deridir. Isı ve buhar ,damar genişlemesini sağlayarak   lokal kan dolaşımını arttırır. Kan ,lenf ve deri hücrelerine nüfuz eden ozon sayesinde dokuların iyileşmesi ve kendini yenilemesi hızlanır. Pürüssüz ve temiz bir cilde sahip olursunuz.

Her şeye rağmen kana akciğerlerimizden geçen oksijen az olabilir ya da beyine giden kan akımı yetersiz olabilir. İşte bu durumlarda oksijen(Ozon) tedavisi çok önemlidir. Kanın direkt oksijenlenmesini arttıran ozon tedavisi en ideal ve doğal yoldur. Batıda özellikle Almanya da işadamları ve sporcular yoğun bir şekilde ozon tedavisi almaktadırlar. Sınava hazırlanan öğrencilerde kullanılan ozon konsantrasyonu ve belleği arttırdığı, hafızayı güçlendirdiği gözlenmiştir. 
Oksijen, aynı zamanda "serbest radikal" denilen, elektronlarını kaybetmiş zararlı maddelerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Serbest radikaller, buldukları dokularla birleşerek, onları fonksiyonlarını yapamaz hale getiriyor. Bu etki 30 yaşında başlıyor, 40´lı yaşlarda artarak ilerliyor ve 50´li yaşlardan itibaren dramatik bir şekilde çoğalarak farkedilen bir yaşlanmaya ve pek çok hastalığın ortaya çıkmasına neden oluyor. Güçlü bir anti-oksidan sisteme sahip olmak, oksijene dayalı bir yaşam için en temel gereksinimdir. Tek hücreli organizmalar bile eğer serbest radikallere karşı savunma mekanizması geliştirmemiş olsalardı, hayatta kalamazlardı. Oksijenle yaşayan her organizma bu tehlikeyi etkisizleştirecek sistemlere sahiptir. Serbest radikallerin beyin işlevlerini yavaşlatıcı etkisi en iyi ozon tedavisi ile giderilebilir.

Kanserin Tedavisi ve Önlenmesinde Ozon Sauna 
Nobel ödülü sahibi bilim adamı Dr. Otto Warburg, kendisine Nobel ödülü kazandıran çalışmasında  kanserin temel nedeni olarak oksijensiz yaşamı gösteriyordu. Dr.Warburg'a göre; vücuttaki “onkojen”ler stres, kirlilik, radyasyon yanında oksijensizlik gibi faktörlerle uyarılarak kanseri başlatmaktadır. Kanserin tek ve nihai temel nedeni oksijensiz yaşamdır(anaerobiosis). Normal hücreler oksijene gereksinme duyar iken, kanser ve mikrop hücreleri oksijensiz yaşayabilir.

Kanser hücreleri, oksijen açısından zengin bir ortamda varlıklarını sürdüremediğinden, yeterli oksijen sağlandığında, tümör dokusunun beslenmesinin bozulduğu,tümör hücrelerinin öldüğü ve yayılmalarının azaldığı tespit edilmiştir.
Ayrıca saunadaki sıcaklık ile kanserin ısı(hipertermik) tedavisi sağlanır. Kanser hücreleri sıcak ortama oldukça dayanıksızdır. Özellikle tümör cilt boyunca yayılıyorsa tümör hücreleri kolaylıkla yıkıma uğrarlar. Ozon sauna ile tümörün oksijen ve ısı ile yok edilmesinin kolaylaştığı bilimsel olarak ispat edilmiştir.


YATAKLI OZON SAUNA CİHAZI

Genişlik 75 cm
Yükseklik 110 cm
Uzunluk 225 cm

OTURAKLI OZON SAUNA CİHAZI

Genişlik 75 cm
Yükseklik 128 cm
Uzunluk 138 cm


Hastalıkların iyileştirilmesinde insanoğlu yakın zamanlara kadar doğadan olanaklar çerçevesinde yararlanarak tedavi yolları aramıştır. Son yüz yıl içinde hızlı bir değişim ve gelişim göstermiş bulunan teknolojik devrim, günümüze hastalıkların temel nedenlerinden tedavi yollarına kadar kesin bulguların sağlanmasında kilit rol oynamıştır.

Ozon sauna, bu anlamda cilt sağlığının geri kazanılması kadar korunmasında da önemli derecede aktif bir yer tutmaktadır. Ozon terapi cihazları üretimi ile Ankara merkezli bir üretim gerçekleştiren Ozontek, ülkemizin geneline yaygın bir biçimde üretim hizmetlerini ulaştırmaktadır. Bugün, ozon sanayi denilince lider konumu ile saygınlığını geçmiş yıllarda olduğu gibi sürdüren firmamız, kaliteli üretimlerini uzun dönem araştırma ve deneyler sonucu meydana getirerek tüketiciye doğrudan ulaştırmaktadır.

Ozon sauna cihazlarımızı araştırmalar sonucu ar-ge ile sizlere kazandırdık, bu sayede istenilen yüksek performansa ulaştık. Testlerimizin sonunda sizlere ev ya da iş yerlerinizde rahatça ve güvenle kullanabileceğiniz bir tasarım yarattık. Çalışmalarımızdan almış olduğumuz verimle hem keyifli sauna ihtiyacınıza cevap sunduk hem de tedaviniz için ileri düzeyde bir adım attık. Kalça, popo, sarkıklar ve selülit için ideal bir sistem mekanizması oluşturmak için uzun araştırmalarımıza tüm deneyimimizi kattık ve sonuçta görmüş olduğunuz yerli üretimimizi gerçekleştirdik.

ozon sauna cihazı, kullanımı kolay bir cihaz özelliğine sahip olup, verdiği olumlu sonuçlar ile şaşırtıcı gelişmeler yaşamanıza olanak sağlamaktadır.

Haftada 3 veya 4 kez ortalama 15 ile 30 dakika arası yapacağınız ozon sauna seanslarından beklediğiniz sonucu alacağınıza eminiz.


Cihazlarımız hakkında bizlere soru sorabilir ve gerekli alt yapı hakkında bilgi sahibi olmak için iletişme geçebilirsiniz.