Hastalıklara Karşı Dirençte Ozon Etkisi

Genellikle yanlış anlaşılmakla beraber, ateş hep bir hastalık belirtisi olarak algılanmıştır. Halbuki, ateş vücudun iyileşme tepkilerinden birisidir. Sauna da daha çok suni ateş olarak adlandırılabilir.  Ateş esnasında, vücudun bağışıklık sistemi uyarılırken, bakteri ve virüslerin büyümesi yavaşlamaya zorlanmış olur.

Hastalıklara Karşı Dirençli olma
Beyaz kan hücrelerinin üretimi ve kan dolaşımına salınım oranları artar ki bunlar bağışıklık sisteminin öncelikli ajanlarıdır. Antikorların oluşumu hızlanır ve interferon üretimi de buna bağlı olarak artmış olur ki, güçlü kanserle mücadele özelliklerine sahip anti-viral bir proteindir. Bağışıklık sisteminin uyarılmasından ayrı olarak, ateş, istilacı mikro organizmaların çoğalmasını yavaşlatır.

Örneğin 40 C polio virüsünün üreme hızı 250 kat azalırken 41.1 C derecede pnömokok (zatüreden sorumlu bakteri) yok olur.Daha önce belirttiğimiz gibi oksijenin bağışıklık sitemi hücreleri ile maddelerinin salınımı üzerindeki etkisiyle vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklarla mücadelesinde yardımcı olur ve iyileşme potansiyelini arttırır.

Pages