Kanser Tedavisi ve Önlenmesinde Ozon

kanserle mücadelede ozon
Kanser hücreleri, oksijen açısından zengin bir ortamda varlıklarını sürdüremediğinden, yeterli oksijen sağlandığında, tümör dokusunun beslenmesinin bozulduğu,tümör hücrelerinin öldüğü ve yayılmalarının azaldığı tespit edilmiştir.

Nobel ödülü sahibi bilim adamı Dr. Otto Warburg, kendisine Nobel ödülü kazandıran çalışmasında  kanserin temel nedeni olarak oksijensiz yaşamı gösteriyordu. Dr.Warburg'a göre; vücuttaki “onkojen”ler stres, kirlilik, radyasyon yanında oksijensizlik gibi faktörlerle uyarılarak kanseri başlatmaktadır. Kanserin tek ve nihai temel nedeni oksijensiz yaşamdır (anaerobiosis). Normal hücreler oksijene gereksinme duyar iken, kanser ve mikrop hücreleri oksijensiz yaşayabilir.Kanser hücreleri, oksijen açısından zengin bir ortamda varlıklarını sürdüremediğinden, yeterli oksijen sağlandığında, tümör dokusunun beslenmesinin bozulduğu,tümör hücrelerinin öldüğü ve yayılmalarının azaldığı tespit edilmiştir.


Ayrıca saunadaki sıcaklık ile kanserin ısı (hipertermik) tedavisi sağlanır. Kanser hücreleri sıcak ortama oldukça dayanıksızdır. Özellikle tümör cilt boyunca yayılıyorsa tümör hücreleri kolaylıkla yıkıma uğrarlar. Ozon sauna ile tümörün oksijen ve ısı ile yok edilmesinin kolaylaştığı bilimsel olarak ispat edilmiştir.

Pages