Temiz ve Hijyenk Cilt İçin Ozon

Ozon, virüs bakteri ve mantarları öldürdüğünden bunların sebep olduğu deri enfeksiyonlarını tedavi eder. Ter kokularını önler. Daha temiz, daha yumuşak yenilenmiş bir cilt sağlar. Sağlıklı deriden kastedilen, sıkı ama elastik, aynı zamanda parlayan deridir. Isı ve buhar ,damar genişlemesini sağlayarak   lokal kan dolaşımını arttırır. Kan ,lenf ve deri hücrelerine nüfuz eden ozon sayesinde dokuların iyileşmesi ve kendini yenilemesi hızlanır. Pürüzsüz ve temiz bir cilde sahip olursunuz.

Ayrıca temiz ve sağlıklı bir cilt elde etmenin dışında ozon Sauna, kardiovasküler sistemi ve kan basıncını olumlu yönde etkileyerek, kardiovasküler sisteme stressiz bir antreman yaptırır. Buna ek olarak; kaslardaki laktik asit birikimini azaltarak kasların gevşemesini sağlar. Kan dolaşımının hızlanması incinmiş, zarar görmüş kasların daha hızlı tamirini sağladığından kas travmaları sonrası çabuk ve ağrısız iyileşme için ozon sauna oldukça etkili olacaktır.

sağlıklı bir cilt için
Diğer yandan ozon sauna, sağlığı kötü yönde tehdit eden yağ asitleri,metabolik elementler ve zararlı toksinlerin kalbe yüklenmeden vücuttan atılmasına yardımcı olur. Ozon saunada 30 dakikalık seansta, 400-500 kalori ile istediğiniz kadar kilo kaybedebilirsiniz. Oksijen yağı yakarak enerjiye dönüştürdüğünden  hem kilo kaybeder hem de enerji kazanırsınız.

Atmosferin en önemli gazı olan ozon, güneşten gelen yüksek enerjili ultraviyole ışınları emerek dünyadaki yaşam için mutlak gerekli olan oksijenin üretilmesini sağlar ve zararlı ışınların yeryüzüne inmesini engeller. Hastalıkların tedavisinde 150 yıldan daha uzun süredir kullanılmaktadır.

Pages