Zeka Gelişimi ve Hafıza Güçlenmesi İçin Ozon

Beyin işlevlerini yavaşlatıcı etkisi en iyi ozon tedavisi ile giderilebilir.

Her şeye rağmen kana akciğerlerimizden geçen oksijen az olabilir yada beyine giden kan akımı yetersiz olabilir. İşte bu durumlarda oksijen(Ozon) tedavisi çok önemlidir. Kanın direkt oksijenlenmesini arttıran ozon tedavisi en ideal ve doğal yoldur. Batıda özellikle Almanya da işadamları ve sporcular yoğun bir şekilde ozon tedavisi almaktadırlar. Sınava hazırlanan öğrencilerde kullanılan ozon konsantrasyonu ve belleği arttırdığı, hafızayı güçlendirdiği gözlenmiştir.

hafıza güçlenmesi için
Beyin işlevlerini yavaşlatıcı etkisi en iyi ozon tedavisi ile giderilebilir. Oksijen, aynı zamanda "serbest radikal" denilen, elektronlarını kaybetmiş zararlı maddelerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Serbest radikaller, buldukları dokularla birleşerek, onları fonksiyonlarını yapamaz hale getiriyor. Bu etki 30 yaşında başlıyor, 40´lı yaşlarda artarak ilerliyor ve 50´li yaşlardan itibaren dramatik bir şekilde çoğalarak fark edilen bir yaşlanmaya ve pek çok hastalığın ortaya çıkmasına neden oluyor.

Güçlü bir anti-oksidan sisteme sahip olmak, oksijene dayalı bir yaşam için en temel gereksinimdir. Tek hücreli organizmalar bile eğer serbest radikallere karşı savunma mekanizması geliştirmemiş olsalardı, hayatta kalamazlardı. Oksijenle yaşayan her organizma bu tehlikeyi etkisizleştirecek sistemlere sahiptir.

Pages