Bilgiler

Ozon Tedavi Yöntemleri

Resim

Ozon Tedavi Yöntemleri

Majör terapi

Belirli miktarlarda bir şişeye veya medikal kan torbasına alınan kan ozonlanarak tekrar dolaşıma verilir yaklaşık 15-20 dakika arasında sürer) herhangi bir yan etkisi olmayan bu uygulama ile kanınız akciğerlerden daha fazla oksijen alarak dokulara bırakır, antioksidan sisteminiz aktif hale geçerek kanınız ve organlarınız oksijen radikallerinden temizlenir, bağışıklık sisteminiz hiç olmadığı kadar düzenlenir ve güçlenir. Dolaşım sistemini oluşturan kan damarlarınızı açarak dolaşımı kolaylaştırır.

Ozon Minör terapi

Yine belirli miktarlarda alınan kan ozon gazı ile muamele edildikten sonra kas içine enjekte edilir, astmadan KOAH dediğimiz akciğer rahatsızlığına, alerjik rahatsızlıklardan dermatolojik rahatsızlıklara kadar pek çok rahatsızlıkta güvenle kullanılabilir.

Ozontek ozonlu su Rectal uygulaması

Özellikle bağırsak rahatsızlıklarında olmak üzere rectal yoldan ozonlusu barsaklara verilmesi işlemidir.

Ozon Torbalama ve Kupa

İyileşmeyen yaralar ve yanıkta bölgesel olarak problemli alana ozon gazının uygulanması işlemdir, enfeksiyon odaklarını ortadan kaldırmakla kalmayıp yaranın iyileşmesini de hızlandırır. Özellikle dolaşım problemi olan hastalarda majör terapi ile birlikte yapıldığında mükemmel sonuçlara ulaşılabilir.

Ozon Eklem içi uygulamalar

Romatizma ve artroz durumlarında eklem içerisine ozon gazı uygulanır. Bu uygulamada amaç kıkırdak dokunun beslenmesini sağlayarak kendisini tamir etmesinin sağlamaktır.

Ozontek Sauna uygulamaları

Ozontek buharı kullanılarak ciltten emilimi sağlanır ve detoks, zayıflama ve selülit tedavilerinde cilt rahatsızlıklarında güvenle uygulanabilir.

İki durumda ozon yapılamamaktadır, hipertiroidi dediğimiz tiroit bezinin çok çalıştığı durumlar ile kanda bir enzimin eksik olduğu ve hastaların bakla yiyemedikleri Favizm rahatsızlığında ozon uygulanamamaktadır.

Ozonun sıklıkla kullanıldığı hastalıklar aşağıdaki gibidir.

Şeker hastalığı,

Dolaşım Bozuklukları,

Cinsel fonksiyon bozuklukları,

Cerebral palsy,

Felç, Stroke,

Ağrı bozuklukları,

Kanser destek tedavisi,

Parkinson,

Anti-aging Yaşlanmayı geciktirme

Göz hastalıkları,

Kronik yorgunluk sendromu,

Karaciğer hastalıkları,

Özellikle virüslerin sebep olduğu hastalıklar hepatitler, zona, herpes gibi

Barsak hastalıkları Ülseratif kolit, Crohn, Fistül gibi

İyileşmeyen yara tedavileri (Diabetik ayak, bası yaraları gibi)

Romatizmal hastalıklar.Romatoid artrit, Ankilozan Spondilit

Kronik yorgunluk sendromu,

Birçok ozon uygulaması, 15 seans kadar uygulanır. Ama bazı durumlarda ikinci veya hatta üçüncü bir 15 seanslık terapi zorunlu olabilir.Artık kendimize ve sevdiklerimize vakit ayıralım.Ozontek sauna ile bir çok hastalıklardan kurtulabilirsiniz.Sağlıklı güzel bir yaşam için OZONTEK ozon sauna.

  • svg
    +90 312 255 01 55
X