Bilgiler

Sağlıklı Bir Yasam için Ozontek Sauna

Atmosferin en önemli gazı olan ozon, güneşten gelen yüksek enerjili ultraviyole ışınları emerek dünyadaki yaşam için mutlak gerekli olan oksijenin üretilmesini sağlar ve zararlı ışınların yeryüzüne inmesini engeller. Hastalıkların tedavisinde 150 yıldan daha uzun süredir kullanılmaktadır

Niçin Ozontek Sauna?

 Bir çok insanın buharı bir rahatlama aracı olarak görmesine rağmen, aslında çok güçlü sağlığı geliştirici etkileri vardır. Binlerce yıldır insanoğlu buhardan benzer şekillerde faydalanmıştır. Romalılar, Hintliler, Türkler ve Finlandiya kültürleri, buharın öne çıktığı ve dünyaya yayıldığı kültürlerdir. İmmün sistemi güçlendirerek astım,bronşit ve kanser gibi hayatı ciddi şekilde tehdit eden hastalıkları tedavi eden, ayrıca vücut enerjisini arttıran, kilo kaybettiren, stresi azaltan,vücudu zehirlerden arındıran(detoks eden), deriyi temizleyen basit ve kolay bir seçenektir ozontek sauna. Haftada 3-4 kez 15-30 dk süren zamanda kişiyi yormadan gevşemeyi ve stres atmayı sağlayan, ama lüks olmayan ozontek sauna, binlerce yıllık buhar,kaplıca,hamam geleneği olan insanlığın sağlıklı ve doğal yaşama geçmesinin yoludur.

Ozontek sauna, sıcak kabin içinde deri yolu ile vücuda oksijen verilme yöntemidir. Bu yöntemle hem sauna keyfi yaşayabilir hem de ozon tedavisi olabilirsiniz. Sıcaklığın etkisi ile açılan deri gözeneklerinden emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçer. Lenfatik sistemi toksinlerinden arındırır, cildi temizler, kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri, virüs, mantarları öldürür. Ozontek Saunası ile vücüdumuzda oluşan başlıca değişiklikler şunlardır; Deri kan dolaşımını arttırarak cilt yenilenmesini, sıkı ve pürüzsüz görünüm oluşmasını sağlar. Hücre ve dokulara giden Kan dolaşımını arttırır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir. Damarları temizler. Kan ve lenf sistemini temizler. Derinin üçüncü bir böbrek yada ikinci bir akciğer sistemi gibi çalışmasını sağlanır. Bağışıklık sistemini arttırarak ve sıcağın etkisi ile mikropları öldürerek enfeksiyon hastalıklarında direnci arttırır. Kaslarda biriken laktik asidi okside ederek kasları gevşetir ve yumuşatır, esnekliğini arttırır. Eklem ağrılarını ve kas rahatsızlıklarını iyileştirir. Hormon ve enzim üretimini normale döndürür. Daha temiz, daha yumuşak ve daha gençleşmiş bir cilt sağlar. Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir.

Depresyon ve anksiyeteyi ferahlatıcı etkisi vardır. Adrenalini okside ederek genel bir sakinlik sağlar. Depresyon kaynaklı gerginliği gidermeye yardımcı olur. Daha ilk seansta gevşemiş ve rahatlamış olduğunuzu hissetmenizi sağlar. 10 seans sonra ise enerji seviyesindeki fark edilebilir artışı ve ne kadar berrak düşünebildiğini görebilir. Seansların aralıkları ne kadar yakın tutulursa o kadar çabuk sonuç alınması muhtemeldir. Her seansda yaklaşık 400-650 kalori kaybederek ve yağ dokusu yıkımı sağlayarak sağlıklı zayıflama sağlar. Sağlıklı, Doğal ve Kontrol Edilebilir Bir Zayıflama İçin Ozontek Sauna Ozontek sauna sağlığı kötü yönde tehdit eden yağ asitleri,metabolik elementler ve zararlı toksinlerin kalbe yüklenmeden vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Ozontek saunada 30 dakikalık seansta, 400-500 kalori ile istediğiniz kadar kilo kaybedebilirsiniz. Oksijen yağı yakarak enerjiye dönüştürdüğünden hem kilo kaybeder hem de enerji kazanırsınız. Sellülit (Lokal Distrofi ) için ozontek Sauna Ozontek farklı mekanizmalarla sellülitte yüzde yüze yakın bir oranda etkilidir. Doymamış yağ asitlerinin çift bağları ile reaksiyone girerek yağ zincirlerinin kırılmasına neden olur. Oksijenin etkisiyle hidrofobik(su sevmeyen) yağlar, daha az stabil olan hidrofilik(suyu seven) yağlara dönüşürler ve vücuttan atılırlar. Ayrıca alyuvarların oksijen taşıma kapasitesini arttırarak, mikro damarlardaki dolaşımın düzelmesi ile yağ dokusu hücrelerinin metabolizmaları normale döner. Yapılan çalışmalarda, ozonterapinin sellülitin geleneksel tedavisinden daha etkili olduğu ortaya çıkarılmıştır.

Detoks Etkisi için ozontek sauna Soluduğumuz hava, yediklerimiz ve içtiğimiz su, toksinler ve kirletici maddeler yavaşça vücudumuza girerler ve cildimiz vasıtası ile emiliriler.

A.B.D. Çevre Koruma Ajansı verilerine göre, yiyeceklerimizde 3000'den fazla kimyasal bulunmaktadır ve yetişkinler her yıl 1.81 kg. pestisiti tükettikleri gıdalarla birlikte almaktadırlar. Yağ dokularımızda depolanan bazı zararlı toksinler ve kimyasallar şunlardır : Pestisitler, metaller, ilaç artıkları, doğal ve suni kimyasallar ve gıda koruyucuları.

Bu birikmiş toksinler ve kimyasallar, yavaş yavaş, sağlıklı doku ve hücreleri yok ederler ki, bu durum, hem bir çok hastalığın hem de yaşlanmanın sebebidir. Ozontek sauna, bu birikmiş toksin ve kimyasalları okside ve detoksifiye eder. Ozontek saunanın kullanımı, bir detoksifikasyon programının en önemli kısımlarından biridir. Sauna, derinin temizlenme kapasitesini, detoksifikasyon potansiyellerini, ter bezlerinin aktivasyonunu uyararak arttırır ve artmış kan dolaşımı yolu ile de sağlıklı yapıda ve sıkılıkta deri oluşumunu sağlar. Buhar ile beraber ozonun kullanılması, buharın vücudu sarması ile birlikte ozonun deri yolu ile emilimini mümkün kılar. Nemin ısısı gözenekleri açar ve ozonun deri yolu ile kan dolaşımına girmesine imkan verir.

 Ozontek böylece yağ dokularına ve lenf bezlerine ulaşabilir. Lenf dokusunun toksinlerden temizlenmesi çok önemlidir ve ozontek/buhar saunası bunu sağlamak için en iyi ve en kolay yoldur. Daha önce de belirttiğimiz gibi ozon sauna derinin üçüncü bir böbrek, ikinci ibr akciğer sistemi gibi çalışmasını sağlar. Dirençli Bir Vücut İçin ozontek sauna Genellikle yanlış anlaşılmakla beraber, ateş hep bir hastalık belirtisi olarak algılanmıştır. Halbuki, ateş vücudun iyileşme tepkilerinden birisidir. Sauna da daha çok suni ateş olarak adlandırılabilir. Ateş esnasında, vücudun bağışıklık sistemi uyarılırken, bakteri ve virüslerin büyümesi yavaşlamaya zorlanmış olur.

Beyaz kan hücrelerinin üretimi ve kan dolaşımına salınım oranları artar ki bunlar bağışıklık sisteminin öncelikli ajanlarıdır. Antikorların oluşumu hızlanır ve interferon üretimi de buna bağlı olarak artmış olur ki, güçlü kanserle mücadele özelliklerine sahip anti-viral bir proteindir. Bağışıklık sisteminin uyarılmasından ayrı olarak, ateş, istilacı mikro organizmaların çoğalmasını yavaşlatır. Örneğin 40 C polio virüsünün üreme hızı 250 kat azalırken 41.1 C derecede pnömokok (zatüreden sorumlu bakteri) yok olur. Daha önce belirttiğimiz gibi oksijenin bağışıklık sitemi hücreleri ile maddelerinin salınımı üzerindeki etkisiyle vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklarla mücadelesinde yardımcı olur ve iyleşme potansiyelini arttırır. Kaslar ve Kronik Yorgunluk Üzerine Etkisi için ozontek sauna Kaslardaki laktik asit birikimini azaltarak kasların gevşemesini sağlar. Kan dolaşımının hızlanması incinmiş, zarar görmüş kasların daha hızlı tamirini sağladığından kas travmaları sonrası çabuk ve ağrısız iyileşme için ozon sauna oldukça etkili olacaktır.

 Kalp-Damar Sistemini Düzenlemek İçin ozontek sauna Ozontek Sauna, kardiovasküler sistemi ve kan basıncını olumlu yönde etkileyerek, kardiovasküler sisteme stressiz bir antreman yaptırır. Böbrek Fonksiyonlarının Düzenlenmesinde ozontek sauna Ozontek sauna ter bezlerini uyararak terlemeyi arttırma yolu ile lenfatik sistemde birikmiş. Toksinleri, ağır metalleri, kimyasal maddelerin atılmasını hızlandırarak böbreğe yardımcı olur. Toksinleri okside ederek, deri, akciğer, böbrek ve kolon yolu ile atılmasını sağlar. Böbrekten 24 saat boyunca çalışmasını gerektiren ağır metallerin boşaltım işini , saunada terleme yolu ile 15 dakikada yerine getirir. Bu nedenle doktorlar, ağır böbrek hastalarına ev ozontek-sauna’sını önermektedir.

Temiz ve Hijyenik Bir Cilt İçin ozontek sauna Ozon, virus bakteri ve mantarları öldürdüğünden bunların sebep olduğu deri enfeksiyonlarını tedavi eder. Ter kokularını önler. Daha temiz, daha yumuşak yenilenmiş bir cilt sağlar. Sağlıklı deriden kastedilen, sıkı ama elastik, aynı zamanda parlayan deridir. Isı ve buhar ,damar genişlemesini sağlayarak lokal kan dolaşımını arttırır. Kan ,lenf ve deri hücrelerine nüfuz eden ozon sayesinde dokuların iyileşmesi ve kendini yenilemesi hızlanır. Pürüssüz ve temiz bir cilde sahip olursunuz. Zeka ve Ozontek Tedavisi Her şeye rağmen kana akciğerlerimizden geçen oksijen az olabilir yada beyine giden kan akımı yetersiz olabilir. İşte bu durumlarda oksijen Ozontek tedavisi çok önemlidir. Kanın direkt oksijenlenmesini arttıran ozon tedavisi en ideal ve doğal yoldur.

Batıda özellikle Almanya da işadamları ve sporcular yoğun bir şekilde ozon tedavisi almaktadırlar. Sınava hazırlanan öğrencilerde kullanılan ozon konsantrasyonu ve belleği arttırdığı, hafızayı güçlendirdiği gözlenmiştir. Oksijen, aynı zamanda "serbest radikal" denilen, elektronlarını kaybetmiş zararlı maddelerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Serbest radikaller, buldukları dokularla birleşerek, onları fonksiyonlarını yapamaz hale getiriyor. Bu etki 30 yaşında başlıyor, 40´lı yaşlarda artarak ilerliyor ve 50´li yaşlardan itibaren dramatik bir şekilde çoğalarak farkedilen bir yaşlanmaya ve pek çok hastalığın ortaya çıkmasına neden oluyor. Güçlü bir anti-oksidan sisteme sahip olmak, oksijene dayalı bir yaşam için en temel gereksinimdir.

Tek hücreli organizmalar bile eğer serbest radikallere karşı savunma mekanizması geliştirmemiş olsalardı, hayatta kalamazlardı. Oksijenle yaşayan her organizma bu tehlikeyi etkisizleştirecek sistemlere sahiptir. Serbest radikallerin beyin işlevlerini yavaşlatıcı etkisi en iyi ozontek tedavisi ile giderilebilir. Kanserin Tedavisi ve Önlenmesinde Ozon Sauna Nobel ödülü sahibi bilim adamı Dr. Otto Warburg, kendisine Nobel ödülü kazandıran çalışmasında kanserin temel nedeni olarak oksijensiz yaşamı gösteriyordu. Dr.Warburg'a göre; vücuttaki “onkojen”ler stres, kirlilik, radyasyon yanında oksijensizlik gibi faktörlerle uyarılarak kanseri başlatmaktadır. Kanserin tek ve nihai temel nedeni oksijensiz yaşamdır(anaerobiosis).

Normal hücreler oksijene gereksinme duyar iken, kanser ve mikrop hücreleri oksijensiz yaşayabilir.Kanser hücreleri, oksijen açısından zengin bir ortamda varlıklarını sürdüremediğinden, yeterli oksijen sağlandığında, tümör dokusunun beslenmesinin bozulduğu,tümör hücrelerinin öldüğü ve yayılmalarının azaldığı tespit edilmiştir. Ayrıca saunadaki sıcaklık ile kanserin ısı(hipertermik) tedavisi sağlanır. Kanser hücreleri sıcak ortama oldukça dayanıksızdır. Özellikle tümör cilt boyunca yayılıyorsa tümör hücreleri kolaylıkla yıkıma uğrarlar. Ozontek sauna ile tümörün oksijen ve ısı ile yok edilmesinin kolaylaştığı bilimsel olarak ispat edilmiştir.

Resim
  • svg
    +90 312 255 01 55
X